Головне управління ДПС
у м. Києві
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Протокол другого засідання Громадської ради при Головному управлінні ДПС у м. Києві

опубліковано 23 грудня 2020 о 10:26

Протокол другого засідання Громадської ради при Головному управлінні

ДПС у м. Києві

Дата та час проведення: 22.12.2020 року, о 14 год. 00 хв.

Місце проведення: м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19, кімн. 316.

Умови проведення: онлайн на платформі ZOOM

Учасники заходу:

від інститутів громадянського суспільства:

10 членів  Громадської ради (список учасників додається);

(7 членів Громадської ради не взяли участь у засіданні з поважних причин);

від Головного управління ДПС у м. Києві:

Інна Бонковська - заступник начальника управління інформаційно - аналітичного забезпечення

Порядок денний засідання

Громадської ради при Головному управлінні ДПС у м. Києві

1. Вступне слово Голови Громадської ради при ГУ ДПС у м. Києві

2. Аналіз змін до ПКУ, передбачених законами № 466-ІХ та № 786- ІХ, порядок проведення податкових перевірок у 2021 році - доповідач І. БОНКОВСЬКА

3. Пролонгація діяльності Громадської ради при ГУ ДПС у м. Києві до закінчення її каденції

4. Планування роботи Громадської ради

5. Різне 

СЛУХАЛИ

Олега Добровольського - голову Громадської ради при Головному управлінні ДПС у м. Києві, який привітавши присутніх, проінформував, що до платформи ZOOM підключились 10 членів Громадської ради та поставив на голосування проєкт Порядку денного:

ГОЛОСУВАЛИ:

„за” – 10;

„утрималися” – 0;

„проти” – 0

рішення прийнято.

ВИРІШИЛИ:  Затвердити такий Порядок денний другого засідання Громадської ради при Головному управлінні ДПС у м. Києві:

З питання 2 Порядку денного:

СЛУХАЛИ

Інну Бонковську – заступник начальника управління інформаційно - аналітичного забезпечення Головного управління ДПС у м. Києві, яка проаналізувала зміни до ПКУ, передбачені законами № 466-ІХ та № 786 – ІХ, розповіла про порядок проведення податкових перевірок у 2021 році. 

Ознайомила членів Громадської ради із змінами, внесеними до Податкового кодексу України в частині контрольно-перевірочної роботи та зауважила, що в зв’язку з карантинними обмеженнями,  майже на всі перевірки накладено мораторій. Мораторій почався з середини березня 2020 року і буде тривати до лютого 2021 року.

Крім того, нагадала що Законом України № 466 було внесено суттєві зміни до ПКУ.

Зупинилась на  деяких статтях Податкового кодексу України які зазнали змін, а саме: ст.42 - в розділі листування з контролюючими органами, ст.44 - в розділі втрата документів та їх відновлення, ст.82 - в розділі призупинення перевірок, ст. 86 – подання платниками податків заперечень до Акту перевірки, ст. 102 – зміни термінів позовної давності.

З питання 3  Порядку денного:

СЛУХАЛИ

Олега Добровольського, який зауважив, що на разі відбувається чергова реорганізація податкової служби, якою передбачено об’єднання регіональних податкових служб та створення податкового органу, як єдиної юридичної особи. Тому постає питання щодо продовження  діяльності діючої Громадської ради при Головному управлінні до закінчення її каденції.

Віктора Хмільовського, який зазначив, що підтримує збереження Громадської ради при територіальному податковому органі.

Ірину Нараєвську, яка висловила думку стосовно позитивного бачення подальшої співпраці територіальних Громадських рад з податковою.

Олег Добровольський поставив на голосування питання щодо пролонгації діяльності Громадської ради при Головному управлінні ДПС у м. Києві.

ГОЛОСУВАЛИ:

„за” – 10;

„утрималися” – 0;

„проти” – 0;

рішення прийнято.  

ВИРІШИЛИ

Пролонгувати повноваження Громадської ради при Головному управлінні ДПС у м. Києві до закінчення каденції.

З питання 4  Порядку денного

СЛУХАЛИ

Олега Добровольського, який запропонував розглянути питання щодо планування роботи Громадської ради на наступний 2021 рік.

Зазначив, що до зняття карантинних обмежень засідання Громадської ради будуть проводитись онлайн.

Віктора Хмільовського, який запропонував в наступному році розглянути наступні нагальні питання:

1. Врегулювання питання нарахування та сплати земельного податку суб’єктами господарювання для усунення конфліктів між орендарями і орендодавцями  та податковими органами.

2. Створення Робочої групи за участю членів Громадської ради та фахівців Головного управління ДПС у м. Києві  з метою напрацювання змін до податкового законодавства.

3. Направлення до компетентних органів пропозицій щодо змін до податкового законодавства стосовно тотальних мораторіїв на перевірки податкових органів.   

Олег Добровольський запропонував додати до Робочої групи представників КМДА.

Ірина Нараєвська  підтримала пропозиції Віктора Хмільовського та запропонувала членам Громадської ради опрацьовувати всі документи в онлайн режимі.

Олег Добровольський запропонував скласти проєкт Плану роботи Громадської ради при Головному управлінні ДПС у м. Києві на 2021 рік.

ГОЛОСУВАЛИ:

 „за” – 10;

„утрималися” – 0;

„проти” – 0;

рішення прийнято.

ВИРІШИЛИ:

Скласти проєкт Плану роботи Громадської ради при Головному управлінні ДПС у м. Києві на 2021 рік з врахуванням запропонованих пропозицій членами Громадської ради.

З питання 5  Порядку денного

СЛУХАЛИ

Олексія Благодира, який звернув увагу на оновлені антикорупційні програми, які затверджені у Головному управлінні ДПС у м. Києві та ДПС України.

Юлію Рибченко, яка запропонувала створити групу в Viber з членами Громадської ради при Головному управлінні ДПС у м. Києві для зручності спілкування.

ГОЛОСУВАЛИ:

 „за” – 10;

„утрималися” – 0;

„проти” – 0;

рішення прийнято.

ВИРІШИЛИ:

Інформацію щодо антикорупційної програми  взяти до уваги. Для зручності спілкування членів Громадської ради при Головному управлінні ДПС у м. Києві створити групу в Viber.

 

Голова Громадської ради при Головному

управлінні  ДПС у м. Києві                                                                                                                 Олег ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ

 

 

Секретар  Громадської ради при Головному

управлінні  ДПС у м. Києві                                                                                                                  Юлія РИБЧЕНКО