Головне управління ДПС
у м. Києві
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Протокол третього засідання Громадської ради при Головному управлінні ДПС у м. Києві

опубліковано 15 березня 2021 о 16:44

Протокол

третього засідання Громадської ради при Головному управлінні

ДПС у м. Києві

 

Дата та час проведення: 11 березня 2021 року, о 14 год. 00 хв.

Місце проведення: м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19, актова зала, 11 поверх.

Учасники заходу:

від інститутів громадянського суспільства:

9 членів  Громадської ради (список учасників додається);

(8 членів Громадської ради не взяли участь у засіданні з поважних причин);

від Головного управління ДПС у м. Києві:

Злата Лагутіна – начальник Головного управління ДПС у м. Києві

Вадим Дідок – заступник начальника Головного управління ДПС у м. Києві

Інна Бонковська – заступник начальника управління інформаційно - аналітичного забезпечення Головного управління ДПС у м. Києві

Станіслав Кубрін – заступник начальника управління контролю за розрахунковими операціями Головного управління ДПС у м. Києві

 

Порядок денний засідання

Громадської ради при Головному управлінні ДПС у м. Києві

1. Вступне слово Голови Громадської ради при ГУ ДПС у м. Києві.

2.Підсумки роботи Головного управління ДПС у м. Києві за 2020 рік. Основні аспекти деклараційної кампанії – 2021. Нововведення з питань податкового боргу платників податків.

3. Порядок проведення податкових перевірок з врахуванням карантинних обмежень.

4. Актуальні питання щодо застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій.

5. Планування роботи Громадської ради при ГУ ДПС у  м. Києві на 2021 рік.

6. Різне.                                             

Кворум є.

СЛУХАЛИ:

Олега Добровольського  – голову Громадської ради при Головному управлінні ДПС у м. Києві, який привітавши присутніх, поінформував, що на засіданні прийняли участь 9 членів Громадської ради та поставив на голосування проект Порядку денного:

ГОЛОСУВАЛИ:

„за” – 9;

„утрималися” – 0;

„проти” – 0

рішення прийнято.

ВИРІШИЛИ: Затвердити такий Порядок денний третього засідання Громадської ради при Головному управлінні ДПС у м. Києві:

З питання 2 Порядку денного:

СЛУХАЛИ:

Вадима Дідка, який поінформував присутніх про підсумки роботи відомства за 2020 рік та зауважив, що столичними платниками податків до бюджетів усіх рівнів сплачено 119 мільярдів 910 мільйонів гривень, що на 14 мільярдів 530 мільйонів гривень, або на 14% перевищує відповідний показник 2019 року.

Зауважив, що до Державного бюджету України за січень – грудень 2020 року столичними платниками перераховано 88 мільярдів 597 мільйонів гривень, що на 13 мільярдів 214 мільйонів гривень більше ніж за відповідний період 2019 року.

До бюджету м. Києва у 2020 році платники перерахували 31 мільярд 313 мільйонів гривень податків, зборів та обов'язкових платежів. Столична казна додатково поповнилася на 1 мільярд 316 мільйонів гривень.

Наголосив на основних аспектах цьогорічної деклараційної кампанії та зауважив, що за січень - лютий вже подано 4 тисячі декларацій про майновий стан і доходи.

Загальна сума задекларованих доходів складає 3 мільярди 239 мільйонів гривень.

Узгоджено до сплати в бюджет податку на доходи фізичних осіб – понад 73 мільйони гривень. Військового збору до сплати в бюджет узгоджено більше 9 мільйонів гривень.

Також звернув увагу на вимоги Закону України від 04 грудня 2020 року         № 1072 – ІХ щодо врегулювання питань стосовно податкового боргу, зокрема прощення платникам фінансових санкцій. Пояснив, який алгоритм дій платника для прощення йому фінансових санкцій та зауважив на яку категорію платників дана норма не поширюється.

СЛУХАЛИ:

Олексія Благодира, який задав питання щодо заходів, які здійснюються в ЦОП столиці з метою якісного обслуговування людей з інвалідністю у період карантинних обмежень.

СЛУХАЛИ:

Вадима Дідка, який поінформував про організацію роботи ЦОП у період карантинних обмежень для усіх платників податків. Зауважив, що усім платникам надаються якісні послуги та консультаційна допомога. Крім цього, наголосив, що  з метою покращення сервісної складової у обслуговуванні осіб з інвалідністю  для працівників ЦОП були проведені навчання щодо  інклюзивності надання послуг із залученням фахівців громадських організацій.

СЛУХАЛИ:

Злату Лагутіну, яка привітала присутніх та зауважила на необхідності конструктивного діалогу між членами Громадської ради та податковою службою  Києва, який буде спрямований на підвищення податкової культури в столиці, покращення роботи в обслуговуванні платників, вирішення проблемних питань, які виникають у бізнес спільноти.

СЛУХАЛИ:

Олега Добровольського, який зосередив увагу на посиленні співпраці, шляхом підготовки та направлення до ДПС актуальних питань, які виникають у платників податків у процесі ведення їх господарської діяльності. Отримані відповіді, які стосуються широкого загалу платників, поширювати серед інститутів громадянського суспільства, представники яких входять до складу Громадської ради.

З питання 3  Порядку денного:

СЛУХАЛИ:

Інну Бонковську, яка розповіла присутнім про законодавчі зміни щодо проведення податкових перевірок під час карантинних обмежень. Пояснила на які види податкових перевірок установлено мораторій та які перевірки податкові органи можуть проводити, відповідно до вимог п. 522 підрозділу 10 Розділу XX "Інші перехідні положення" Податкового кодексу. Також звернула увагу, що 09 лютого 2021 набула чинності постанова Кабміну від 03.02.2021 № 89, якою скорочено строк дії обмеження в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок.

СЛУХАЛИ:

Юлію Дроговоз - члена Громадської ради при Головному управління ДПС у м. Києва, яка запитала щодо відміни мораторію на проведення документальних позапланових перевірок з підстав визначених підпунктами 78.1.1 та/або 78.1.4 Податкового кодексу.

СЛУХАЛИ:

Інну Бонковську, яка в межах компетенції надала відповідь на поставлене питання відповідно до вимог Податкового кодексу та постанови КМУ №89.

З питання 4 Порядку денного:

СЛУХАЛИ:

Станіслава Кубріна, який висвітлив присутнім актуальні запитання та відповіді на них щодо запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій. Наголосив на термінах та за яких умов платники єдиного податку мають обов’язок щодо застосування РРО/ПРРО. Також пояснив, які розрахунки є безготівковими з метою не застосування РРО/ПРРО. Зауважив, які штрафні санкції будуть застосовуватися до платників податків за незастосування РРО/ПРРО. Крім цього, поінформував учасників засідання на важливості офіційного працевлаштування найманих працівників.

СЛУХАЛИ:

Віталія Павленка – члена Громадської ради при Головному управління ДПС у м. Києва, який задав питання щодо обов’язкових реквізитів (форма та зміст), які має містити розрахунковий чек відповідно до вимог законодавства.

СЛУХАЛИ:

Станіслава Кубріна, який пояснив, що зазначене питання врегульовано наказом Мінфіну від 21.01.2016 №13.

СЛУХАЛИ:

З питання 5 Порядку денного:

СЛУХАЛИ:

Олега Добровольського, який окреслив основні напрями та завдання Громадської ради при Головному управлінні ДПС у м. Києві та поставив на голосування запропонований членам Громадської ради проект плану діяльності на 2021 рік.

ГОЛОСУВАЛИ:

„за” – 9;

„утрималися” – 0;

„проти” – 0;

рішення прийнято.  

ВИРІШИЛИ: Взяти за основу запропонований проект та затвердити план діяльності Громадської ради при Головному управлінні ДПС у м. Києві на 2021 рік.

 

Голова Громадської ради при Головному

управлінні  ДПС у м. Києві                                                                             Олег ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ

 

Секретар  Громадської ради при Головному

управлінні  ДПС у м. Києві                                                                              Юлія РИБЧЕНКО