Головне управління ДПС
у м. Києві
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Право контролюючого органу здійснювати стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу за рішенням керівника

опубліковано 17 вересня 2019 о 10:35

Головне управління ДПС у м. Києві повідомляє, що з 01 cічня 2017 відбулися зміни в податковому законодавстві в частині погашення податкового боргу. Зокрема, надано право контролюючому органу здійснювати  стягнення готівкових коштів або грошових коштів з банківських рахунків боржників в рахунок погашення податкового боргу, який виник у результаті несплати узгодженого грошового зобов’язання (визначеного у податковій декларації або уточнюючому розрахунку) без звернення до судових органів за умови, що розмір такого податкового боргу становить більше 5 млн. грн. та не сплачений на протязі 90 днів з моменту виникнення такого боргу.

Проте значна кількість платників податків вважає, що зазначене рішення контролюючим органом може бути прийнято лише якщо заборгованість виникла по одному податку та за однією декларацією, якою визначено податкове зобов’язання більше 5 млн. грн.

В зв’язку з чим, ГУ ДПС у м. Києві звертає увагу платників податків, що підставою для прийняття рішення про стягнення коштів з рахунків у банках є наявність податкового боргу, розмір якого сукупно становить 5 млн. грн. і більше (незалежно від кількості поданих декларацій, за будь-яким податком, збором, платежем (або за усіма платежами разом) та уточнюючих розрахунків до таких декларацій).

Також слід зазначити, що відповідне рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи), прийняте згідно з пунктом 95.5 статті 95 Податкового кодексу, виконується до погашення суми податкового боргу у повному обсязі, незважаючи на зменшення суми податкового боргу (при частковому погашенні і безперервності існування) або її збільшення (в результаті несплати задекларованих грошових зобов’язань за інший податковий період, з іншого податку).