Головне управління ДПС
у м. Києві
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Лібералізація валютного законодавства триває

опубліковано 05 листопада 2019 о 17:03

Головне управління ДПС у м. Києві інформує, що з 5 листопада набирає чинності Постанова Національного банку України від 29.10.2019 № 125 "Про затвердження Змін до Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті", якою, зокрема, передбачено скасування обмеження на купівлю іноземної валюти та банківських металів фізособами в еквіваленті 150 тис. грн на день через касу банку, фінансової установи або в системах онлайн-банкінгу.

Також припиняє діяти вимога щодо подання фізособами до банків документів, що підтверджують підстави для проведення операцій з купівлі безготівкової іноземної валюти.

Зазначені зміни до Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 02 січня 2019 року № 5, були внесені з метою лібералізації здійснення деяких валютних операцій на виконання Закону України від 21.06.2018 року№2473-VIII "Про валюту і валютні операції" (далі – Закон № 2473).

Лібералізація валютного законодавства, яка запрацювала разом із введенням в дію Закону № 2473,  дала змогу НБУ скасувати в цьому році вже понад 30 валютних обмежень, зокрема, для населення.