Головне управління ДПС
у м. Києві
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Коли і яким чином запрацює механізм "кешбек"?

опубліковано 03 грудня 2019 о 11:16

Головне управління ДПС у м. Києві інформує, що з 1 жовтня 2020 року покупці зможуть оскаржувати видані їм продавцями чеки з порушеннями на покупки вартістю від 850 грн.

Така можливість передбачена Законом України від 20.09.2019 року  № 128-IX "Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг" та має на меті стимулювати споживачів отримувати чеки.

Запровадження з 1 жовтня 2020 року так званого механізму "кешбеку" полягає у можливості здійснення компенсації покупцеві (споживачеві) 100% вартості придбаних товарів (робіт, послуг) за рахунок частини штрафних санкцій за порушення вимог щодо реєстраторів розрахункових операцій, застосованих за його скаргою.

Подати скаргу можна буде через свій Електронний кабінет платника податків після проходження електронної ідентифікації з використанням кваліфікованого електронного підпису.

У скарзі зазначатиметься:

– ПІБ, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта, номер засобу зв'язку;

– дата придбання товарів (робіт, послуг);

– найменування та вартість придбаних покупцем товарів (робіт, послуг), найменування та/або податковий номер продавця, адреса господарської одиниці продавця або адреса місця придбання товарів;

– у разі придбання товарів через Інтернет – також зазначають сайт;

– перелік документів, отриманих покупцем (споживачем) від продавця товарів (робіт, послуг) разом із придбаним товаром (роботою, послугою);

– інформація про розрахунковий документ;

– номер банківського рахунку покупця (споживача), на який може бути перерахована компенсація.

До скарги обов'язково додають електронні копії документів або копії документів, отримані шляхом сканування отриманих покупцем від продавця товарів (робіт, послуг) разом із придбаним товаром (роботою, послугою), про які йдеться у скарзі.

Інформація про проведену компенсацію обов'язково доводиться до відома покупця (споживача) через Електронний кабінет, у разі, якщо штрафні (фінансові) санкції було застосовано в результаті перевірки за скаргою покупця (споживача), поданою за допомогою такого Електронного кабінету.

Слід зазначити, що така компенсація виключена з оподатковуваного доходу фізичної особи. Тобто, отримавши відшкодування, покупець не повинен буде з нього сплачувати податки. Така норма передбачена пп. 165.1.60, яким було доповнено п. 165.1 ст.165 ПКУ відповідно до Закону України  від 20.09.2019 року  № 129-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг".