Головне управління ДПС
у м. Києві
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

З 18 грудня змінюються штрафні санкції за торгівлю алкоголем та тютюновими виробами без ліцензії

опубліковано 13 грудня 2019 о 09:39

Головне управління ДПС у м. Києві інформує, що з 18 грудня 2019 року набувають чинності норми Закону України від 02.10.2019 № 139-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності", якими, зокрема, внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) стосовно порядку та підстав притягнення до адміністративної відповідальності за порушення, пов’язані з господарською діяльністю без ліцензій, торгівлею алкоголем та тютюновими виробами з підробленими акцизними марками та без них.

Так, з 18 грудня за провадження господарської діяльності без отримання ліцензії на торгівлю алкогольними напоями або тютюновими виробами застосовуватимуться санкції, встановлені ч. 1 ст. 164 КУпАП, а саме: накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17000 до 34000 грн.) з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.

На сьогодні за подібне правопорушення застосовується штраф, встановлений ст. 156  КУпАП, а саме: від двохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.

З  18 грудня  суд може не застосовувати конфіскацію товару та виторгу, отриманих від його реалізації, передбачену ст. 156  КУпАП.

Крім цього, наразі відповідно до ч. 1 ст. 164 КУпАП правопорушники притягуються до відповідальності за здійснення господарської діяльності:

- без ліцензії або інших дозвільних документів,

- з порушенням ліцензійних умов.

З  18 грудня відповідно до нової редакції ч. 1 ст. 164 КУпАП за діяльність з   порушенням ліцензійних умов відповідальність не передбачена. Проте, порушенням вважатиметься діяльність у період зупинення дії ліцензії, якщо законодавством не передбачено умови функціонування суб’єкта господарювання в цей період.

Також буде введено відповідальність за порушення ліцензіатом установленого законом строку повідомлення органу ліцензування про зміну відомостей, зазначених у заяві та документах, що додавалися до заяви про отримання ліцензії.

За таке порушення застосовуватиметься штраф від двохсот п'ятдесяти до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 4250 до 8500 грн.).

А за невиконання ліцензіатом розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов штраф складатиме від п'ятисот до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8500 до 25500 грн.).

Разом з тим звертаємо увагу, що відповідальність за здійснення роздрібної або оптової торгівлі алкогольними напоями чи тютюновими виробами без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку і надалі визначатиметься ст. 156  КУпАП, якою передбачено накладення штрафу від двохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.

Притягувати до відповідальності за порушення з питань ліцензування за ст. 164 КУпАП як і зараз будуть суди на підставі протоколів уповноважених осіб органів ліцензування.