Головне управління ДПС у м. Києві нагадує, що з 1 серпня 2020 року впроваджено систему функціонування програмних РРО – це перший етап змін щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг. Платники податків при розрахунках зі споживачами, поряд з традиційними касовими апаратами, можуть застосовувати програмні РРО, які можливо встановити на будь-який гаджет, у тому числі і на смартфон, що має операційну систему Android або Windows.
З 1 січня 2021 року розпочнеться другий етап впровадження нових правил проведення розрахункових операцій в умовах дії змін до законодавства щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг. Зокрема, розшириться перелік видів діяльності для яких стане обов'язковим використання РРО (традиційних або програмних). Також буде застосовуватись механізм Кешбек.
З 1 квітня 2021 року стартуватиме третій етап, відповідно до якого, застосування РРО (традиційних або програмних) стане обов'язковим для фізичних осіб-підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування та є платниками єдиного податку другої, третьої та четвертої груп.
Не будуть використовувати РРО платники єдиного податку першої групи та фізичні особи, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства.
Також, реалізовано можливість перевірки чеків, що видаються програмним РРО в Електронному кабінеті. Пошук чеків можна здійснити за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/cashregs/check.
Звертаємо увагу, що для отримання інформаційної підтримки щодо застосування програмних РРО, платники податків міста Києва можуть звертатися до столичних Центрів обслуговування платників або до контакт-центру Інформаційно-довідкового департаменту ДПС.
Запровадження програмного РРО є важливим кроком у детінізації економіки та створення рівних умов ведення підприємницької діяльності. Програмне забезпечення «РРО в смартфоні» - зручний функціонал для платників податків.