Днями у Головному управлінні ДПС у м. Києві відбулася тематична онлайн зустріч з представниками бізнесу, темою якої стало обговорення актуальних питань застосування норм податкового законодавства щодо трансфертного ціноутворення.
«Податковий кодекс України встановлює певні критерії, за якими можна визначити, чи є операція контрольованою з метою ТЦУ чи ні. Усі ці критерії можна згрупувати за окремими ознаками та виділити 4 основні групи, а саме: суб’єктний склад, вид господарської операції, обсяг операції (вартісні ознаки з окремим контрагентом), обсяг доходу від діяльності компанії, який вказується в бухгалтерському обліку», – розповіла заступник начальника столичної податкової Інна Якушко відкриваючи захід.
В ході онлайн спілкування Інна Якушко звернула увагу, що Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IX встановлюється необхідність контролю за трансфертним ціноутворенням і щодо прибутку українських груп компаній, отриманого за кордоном. При цьому використовується трирівнева система аналітичних і звітних даних. Зазначена система має на увазі підготовку глобальної документації з ТЦУ.
Крім того, під час засідання були обговорені питання стосовно принципу «витягнутої руки», трансфертних цін та методів їх визначення, документації з ТЦУ, термінів та форми звітування, а також діючої системи штрафів у сфері трансфертного ціноутворення.
На завершення заходу онлайн слухачі мали можливість поставити запитання фахівцям податкової м. Києва щодо заявленої теми.
Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»:
Підписуйтеся на канали інформування ДПС :