Головне управління ДПС у м. Києві інформує, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, – документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати та/або у вигляді дивідендів, у випадках, визначених Податковим кодексом України (далі – Кодекс).
Податкова знижка надається громадянам України, які понесли витрати на:
- сплату страхових платежів за договорами довгострокового страхування життя та пенсійних внесків. Гранична сума витрат у 2025 році на сплату страхових платежів за договорами довгострокового страхування життя та пенсійних внесків (у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного (податкового) року протягом якого діяв договір страхування) становить:
при страхуванні платника податку 4240,00 грн/місяць та 50880,00 грн/рік;
при страхуванні члена сім’ї такого платника податку -2120,00 грн/місяць та 25440,00 грн/рік.
- сплату допоміжних репродуктивних технологій та оплату вартості державних послуг пов’язаних з усиновленням дитини. Сума витрат понесених на сплату допоміжних репродуктивних технологій не може перевищувати третину доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік. Також до розрахунку податкової знижки не включаються витрати понсені на сплату додаткових медичних послуг та медикаментів.
- сплату за навчання на користь вітчизняних закладів освіти для здобуття дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійно – технічної та вищої освіти. Витрати на сплату вступного внеску, харчування, транспортування, та додаткових освітніх послуг, тощо не включаються до переліку витрат дозволених до включення до податкової знижки.
- переобладнання транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторно сумішевого, біоетанолу, біодизелю, тощо;
- на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом;
- сплату відсотків за користування іпотечним житловим кредитом;
- на сплату благодійних внесків та у вигляді пожертвувань неприбутковим організаціям. Сума витрат платника понесених на сплату благодійних внесків та у вигляді пожертвувань неприбутковим організаціям не може перевищувати 4% суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року.
- сплату коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи. Платник податку має право скористатися зазначеною в цьому підпункті податковою знижкою виключно за умови, що він та/або члени його сім'ї першого ступеня споріднення:
не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;
не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.
Розмір такої знижки не може перевищувати (у розрахунку на календарний рік) 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня звітного (податкового) року.
- витрати платника податку на придбання акцій (інших корпоративних прав), емітентом яких є юридична особа, яка набула статус резидента Дія Сіті. Розмір витрат не може перевищувати розміру доходу отриманого у вигляді заробітної плати за звітний рік.
Податкова декларація у 2025 році подається за звітний податковий 2024 рік з 01січня 2025 року по 31 грудня 2025 року включно.
До податкової декларації надаються:
- копії договорів, залежно від категорії понесених витрат, зокрема, але не виключно:
кредитного, іпотечного договорів, договору купівлі – продажу нерухомого майна,
договору про навчання та про надання платної освітньої послуги до нього,
договорів довгострокового страхування життя (страхових полісів) пенсійних контрактів,
додаткових угод до договорів/полісів/контрактів щодо збільшення вартості (за їх наявності),
свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, сертифікат відповідності щодо індивідуального затвердження колісного транспортного засобу, акт приймання – передачі транспортного засобу переобладнаного для робот на зрідженому нафтовому газі, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу,
договору про надання допоміжних репродуктивних технологій та документів, які підтверджують вартість ДРТ,
договору оренди житла,
тощо.
- копії платіжних документів, які підтверджують, що витрати понесені особою, яка звертається за податковою знижкою, а саме квитанції (платіжні інструкції), фіскальні чеки, тощо, завірені належним чином банківською установою.
В платіжних розрахункових (документах) має бути визначений платник, а також призначення понесених витрат, зокрема, але не виключно, номер та дата відповідного договору.
- документи, які підтверджують першу ступінь споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб/зміну імені чи прізвища).
- копія паспорту, довідка внутрішньо переміщеної особи (за її наявності) та ідентифікаційного коду.
- довідка про доходи з місця роботи з відображенням податкової соціальної пільги (за її наявності).
В податковій декларації обов’язково зазначаються банківські реквізити з урахуванням міжнародних стандартів ІBAN.
Розмір витрат не може перевищувати розміру доходу отриманого у вигляді заробітної плати за звітний рік.
Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової .знижки за наслідкамизвітногоподаткового року, таке право на наступніподаткові роки не переноситься.
Для отримання консультації щодо заповнення декларації по податковій знижці можна звернутися до Центру обслуговування платників податків за місцем реєстрації платника податку.
Гаряча лінія ДПС: 0800 501 007
Мобільний застосунок «Моя податкова»:
Android https://play.google.com/store/apps/details?id=my.tax.gov.ua
Онлайн-навчання:
https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya/
Для оперативної комунікації з інститутами громадянського суспільства в ДПС Києва діє комунікаційна податкова платформа:
Підпишись на YouTube-канал ДПС Києва: