«За період роботи системи моніторингу в Єдиному реєстрі податкових накладних протягом січня – серпня 2020 року столичними платниками подано на реєстрацію понад 32 млн. податкових накладних на суму ПДВ близько 200 мільярдів гривень», – констатувала заступник начальника Головного управління ДПС у м. Києва Олена Крупнова.
Таким чином, середня кількість податкових накладних, поданих на реєстрацію в день сягає 192 тисячі.
Загалом, за січень-серпень 2020 року зупинено реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) майже 132 тисячі (0,4 % від поданих) податкових накладних на загальну суму ПДВ 2 387,7 млн. грн., що становить 1,2% від загальної суми ПДВ поданих на реєстрацію.
Зокрема, по ризиковим суб’єктам господарювання зупинено понад 76 тисяч податкових накладних (або 58,1% від загальної кількості зупинених) на суму 1 966 млн. грн. (або 83,2% від загальної суми ПДВ по зупинених накладних).
Заступник начальника столичної податкової підкреслила, що за 8 місяців 2020 року Комісією Головного управління ДПС у м. Києві з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, за результатами моніторингу виявлено 3 472 суб’єкта господарювання, що підпадають під критерії ризиковості.
Головним управлінням ДПС у м. Києва розглянуто майже 101 тисячу повідомлень про підтвердження реальності здійснення операцій по податкових накладних, реєстрацію яких зупинено, на загальну суму податку на додану вартість 1 972 млн. гривень. За результатами розгляду зазначених повідомлень прийнято понад 71 тисячу рішень щодо реєстрації податкових накладних в ЄРПН (або 70,8%) на загальну суму ПДВ – 822 млн. гривень та понад 29 тисяч рішень про відмову в реєстрації податкових накладних в ЄРПН (або 29,%) на загальну суму ПДВ – 1 150 млн. гривень. Переважна більшість відмов стосується податкових накладних, що складені ризиковими суб’єктами господарювання.
З метою запобігання зупинення реєстрації податкових накладних по критерію ризиковості операції, по платниках реального сектору економіки враховано понад 600 таблиць платника податку.
Олена Крупнова наголосила, що у зв’язку з численною кількістю звернень платників, на постійній основі було запроваджено консультації з питань формування повідомлень та документів щодо підтвердження реальності здійснення господарської операції по податкових накладних / розрахунках коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких зупинено. У зв’язку із запровадженням карантинних заходів, на даний час внесено зміни в режим роботи столичної податкової та призупинено надання консультацій. При цьому, для належного інформування платників податків м. Києва та підвищення рівня обслуговування в частині надання консультацій щодо алгоритму дій при зупинці реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, збільшено кількість номерів телефонів функціонуючого «Call-center», з контактами яких можна ознайомитись за посиланням: https://kyiv.tax.gov.ua/anonsi-ark/22573.html.
Також з алгоритмом дій у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, можна ознайомитись за посиланням: https://kyiv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/434158.html