Головне управління ДПС
у м. Києві
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

За 5 місяців 2021 року сплата фізичними особами податку на нерухомість перевищила минулорічний показник вдвічі

, опубліковано 30 червня 2021 о 16:51

«За січень – травень 2021 року фізичними особами до бюджету м. Києва сплачено понад 65 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. За аналогічний період 2020 року власники нерухомості перерахували більше 30 млн грн», – повідомив в.о. заступника начальника столичної податкової Дмитро Аленін.

Нагадуємо, що нормами Податкового кодексу України передбачено, що податок сплачується за площу, яка перевищує 60 квадратних метрів для квартир, 120 квадратних метрів – для будинків та 180 квадратних метрів – для різних типів житлової нерухомості.

Звертаємо увагу, що у 2021 році податок сплачується за звітний 2020 рік. Податок нараховується на загальну площу об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток.

Ставки податку встановлюються рішеннями місцевих рад та не мають перевищувати 1,5 % розміру мінімальної заробітної плати, яка встановлена на 01 січня звітного року, за 1 квадратний метр бази оподаткування. Отже максимальний розмір ставки не повинен перевищувати 70,85 грн за квадратний метр (4723,00 грн (розмір мінімальної зарплати на 01.01.2020) х 1,5 відс.).

Крім того, розрахована сума податку на нерухоме майно збільшується на 25 тис. грн за кожен обʼєкт нерухомості, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів для квартири або 500 квадратних метрів для будинку.

Податкові повідомлення-рішення із зазначеною до сплати сумою податку на нерухомість громадянам надсилаються до 01 липня поточного року. Одночасно з повідомленням надійде і квитанція з платіжними реквізитами для сплати податку, яку необхідно сплатити протягом 60 днів з дня отримання. Платники мають право у випадку незгоди із визначеною сумою звернутися до контролюючого органу за своєю податковою адресою для звірки даних.

Крім того, якщо платники не отримали такого повідомлення, але вони є платниками цього податку, вони також можуть звернутися до контролюючого органу для звірки.

Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»:

https://t.me/infoTAXbot

Підписуйтеся на канали інформування ДПС :

https://t.me/tax_gov_ua

facebook.com/TaxUkraine/

youtube.com/TaxUkraine