Головне управління ДПС
у м. Києві
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

За яких умов з 23.05.2020 року платники єдиного податку мають перейти на загальну систему оподаткування через наявність податкового боргу?

опубліковано 20 липня 2020 о 09:43

Головне управління ДПС у м. Києві інформує, що Законом України від 16.01.2020 № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», внесено зміни, зокрема, до пп. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Так, відповідно до частини восьмої пп. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у разі наявності податкового боргу у розмірі, що перевищує суму, визначену абз. 3 п. 59.1 ст. 59 ПКУ (17 грн х 60 = 1020 грн), на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів – в останній день другого із двох послідовних кварталів.

Отже, при наявності податкового боргу більш ніж 1020 грн на кожне перше число місяця двох послідовних кварталів платники єдиного податку зобов’язані змінити систему оподаткування на загальну.

Звертаємо увагу, що податковий борг – це сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, та непогашеної пені.