Головне управління ДПС
у м. Києві
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Знято мораторій на проведення документальних перевірок за заявою платника та в зв’язку з ліквідацією суб’єкта господарювання

опубліковано 26 серпня 2020 о 11:26

Головне управління ДПС у м. Києві повідомляє, що 08.08.2020 набув чинності Закон України від 14.07.2020 № 786-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців».

Цим Законом, зокрема, внесено зміни до пункту 52² підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) в частині зняття мораторію на проведення документальних позапланових перевірок з підстав, визначених підпунктом 78.1.7 пункту 78.1 статті 78 ПКУ (розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, закриття постійного представництва чи відокремленого підрозділу юридичної особи, в тому числі іноземної компанії, організації, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків) та документальних перевірок, що проводяться на звернення платника податків (пункт 78.2 статті 78 ПКУ).

Слід зауважити, що чинними нормативними актами не встановлено обов’язку стосовно завчасного повідомлення  платника податків про проведення документальної позапланової перевірки на підставі підпункту 78.1.7 пункту 78.1 статті 78 ПКУ.

Згідно  пункту  85.2  статті  82  ПКУ  платник податків зобов’язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки. Такий обов’язок виникає у платника податків після початку перевірки.

Звертаємо увагу, що проблемним питанням при проведенні перевірок, є невстановлення платників податків та їх посадових осіб за податковою адресою, у зв’язку з припиненням своєї діяльності, що в свою чергу призводить до неможливості здійснення необхідних заходів щодо зняття з обліку таких платників податків.

Головне управління ДПС у м. Києві закликає платників зазначати актуальні відомості щодо контактних даних і щодо доцільності  проведення документальних позапланових невиїзних перевірок у приміщенні Головного управління ДПС у м. Києві, з урахуванням особливостей, визначених статтею 79 ПКУ.

В разі виникнення питань, пропонуємо звертатись на офіційну електронну пошту Головного управління ДПС у м. Києві kyiv.official@tax.gov.ua, та Департаменту податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування kyiv.official_audit@tax.gov.ua,  або за телефонними номерами:  520-63-13, 520-69-30.