Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Щодо оформлення заяви на списання штрафних санкцій та пені, нарахованих на суму податкового боргу платників податків

опубліковано 29 березня 2021 о 09:42

Головне управління ДПС у м. Києві повідомляє, що платники податків (фізичні та юридичні особи окремих категорій), які станом на 01 листопада 2020 року мають податковий борг, можуть скористатися правом щодо списання пені та штрафних санкцій  у  разі  погашення   ними   податкового  боргу,  що  виник  станом  на 01 листопада 2020 року та за умови сплати ними поточних податкових зобов’язань.

Так, відповідно до п. 2 3  підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ)  у разі погашення платниками податків у повному обсязі грошовими коштами протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом України від 04 грудня 2020 року № 1072 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», суми податкового боргу (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням), що виник станом на 01 листопада 2020 року, та за умови сплати поточних податкових зобов'язань у повному обсязі, штрафні санкції і пеня, що залишилися несплаченими на дату повної сплати такого податкового боргу, підлягають списанню у порядку, визначеному для списання безнадійного податкового боргу.

Таке списання здійснюється за заявою платника податків.

Заява подається платником до контролюючого органу за місцем адміністрування відповідного платежу (з урахуванням відкритих інтегрованих карток платників).

У разі, коли платник податків має намір скористатися процедурою, визначеною пунктом 23 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ по декількох платежах, які адмініструються у різних контролюючих органах, він має подати заяву до кожного такого контролюючого органу окремо.

Для прийняття участі у процедурі, визначеній пунктом 23 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ, пропонуємо ознайомитись з примірною формою заяви.

 

Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»:

https://t.me/infoTAXbot

Підписуйтеся на канали інформування ДПС:

https://t.me/tax_gov_ua

facebook.com/TaxUkraine/

youtube.com/TaxUkraine