«За допомогою РРО/ПРРО стане простіше вести облік продажу товарів, зокрема, тим підприємцям, які працювали та продовжують працювати в рамках правового поля. Водночас, застосування РРО/ПРРО є перевагою і для покупців, адже надає певні гарантії. Так, отримавши фіскальний чек за придбані товари, послуги покупець має право повернути гроші за неякісний товар, обміняти товар або ж його відремонтувати» - зауважила Злата Лагутіна начальник Головного управління ДПС у м. Києві під час зустрічі з платниками.
Окрім того, Злата Володимирівна нагадала, що відповідно до вимог Податкового кодексу України з 1 січня поточного року платники єдиного податку другої, третьої і четвертої груп при здійсненні розрахункових операцій незалежно від виду діяльності та обсягу доходу зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО.
Для зазначеної категорії платників діють виключення, а саме: РРО/ПРРО можна не застосовувати у разі оплати покупцем коштів у будь-який спосіб безпосередньо: через установу (безпосередньо в установі) банку, через термінал, який належить банку, на поточний рахунок фізичної особи-підприємця, крім карткового, тобто коли продавець надає покупцю повні банківські реквізити для здійснення оплати (поточний рахунок у форматі IBAN).
У разі здійснення розрахунків в інший спосіб – готівкою, платіжною карткою тощо – застосування РРО/ПРРО є обов’язковим, крім випадків, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 № 1336 (за умови використання розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій).
Нагадуємо, з детальною інформацією щодо порядку застосування РРО/ПРРО можна ознайомитись на вебпорталі ДПС України в банері «Програмні РРО» https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/