Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Яким чином заповнюється «Призначення платежу» платіжної інструкції  відповідно до міжнародного стандарту ISO 20022 під час сплати податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на єдиний рахунок?

опубліковано 06 квітня 2023 о 09:43

Головне управління ДПС у м. Києві повідомляє, що на виконання вимог Закону України від 30 червня 2021 року № 1591-ІХ «Про платіжні послуги» Правлінням національного банку України прийнята постанова від 16 вересня 2021 року № 93 «Про запровадження міжнародного стандарту ISO 20022 у платіжній інфраструктурі України», згідно з якою в рамках реалізації проекту Національного банку України «Розвиток платіжної інфраструктури України» з 01 квітня 2023 року запроваджено у платіжній інфраструктурі України міжнародний стандарт ISO 20022.

Вимоги заповнення «Призначення платежу» платіжної інструкції відповідно до міжнародного стандарту ISO 20022 під час сплати податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на єдиний рахунок визначено Порядком заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (предоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 22 березня 2023 року № 148.

Так, відповідно до розділу ІІ Порядку № 148 обов’язковим реквізитом платіжної інструкції є реквізит «Призначення платежу», під час заповнення якого для платника у разі сплати податків, зборів, платежів, єдиного внеску, внесення авансових платежів (передоплати) на єдиний рахунок передбачено поля встановленого формату:

«Додаткова інформація запису»;

«Номер рахунку» (у разі сплати на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім’я ДПС);

«Сума податку» (у разі сплати на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім’я ДПС);

«Інформація про податкове повідомлення (рішення)» (у разі сплати на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім’я ДПС).

При сплаті коштів на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім’я ДПС, платник у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції може:

1) не визначати напрям/напрями спрямування коштів з єдиного рахунка на бюджетні/небюджетні рахунки.

У такому випадку платник у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнює тільки поле «Додаткова інформація запису» з інформацією щодо переказу коштів у довільній формі. 

Використовуючи засоби електронного кабінету, платник може: 

визначити напрям/напрями спрямування коштів з єдиного рахунка на бюджетні/небюджетні рахунки;

не визначати напрям/напрями спрямування коштів з єдиного рахунка. У такому разі кошти перераховуються з єдиного рахунка на бюджетні/небюджетні рахунки на підставі податкової інформації, визначеної пунктом 351.5 статті 351 Податкового кодексу України;

2) самостійно визначити напрям/напрями спрямування коштів з єдиного рахунка на бюджетні/небюджетні рахунки.

У такому випадку платник у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнює з переліку полів такі поля:

«Номер рахунку»;

«Сума податку»;

«Інформація про податкове повідомлення (рішення)»;

«Додаткова інформація запису».

У полі «Номер рахунку» платник заповнює номер бюджетного/небюджетного рахунку;

у полі «Сума податку» платник заповнює суму, яка має бути зарахована на бюджетний/небюджетний рахунок;

у полі «Інформація про податкове повідомлення (рішення)» платник заповнює номер податкового повідомлення-рішення/рішення/вимоги та/або рішення щодо єдиного внеску (у разі якщо кошти сплачуються на підставі таких документів);

у полі «Додаткова інформація запису» платник заповнює інформацію щодо переказу коштів у довільній формі.

Приклади заповнення реквізиту «Призначення платежу»

№ прикладу   Напрям сплати Реквізит «Призначення платежу»
Номер рахунку Сума податку Інформація про податкове повідомлення (рішення)

Додаткова інформація запису

1. земельний податок за 2022 рік, м. Черкаси, 
в сумі 1000,00 грн 
UA235689784512235689784512235 1000,00 - земельний податок за 2022 рік, 
м. Черкаси 
2. єдиний внесок, нарахований на суму заробітної плати за першу половину лютого 2022 року, в сумі 3000,00 грн UA123456789123456789123456789 3000,00 - єдиний внесок, нарахований на суму заробітної плати за першу половину лютого 
2022 року

 

Детальніше з Порядком № 148 можна ознайомитися за посиланням: https://kyiv.tax.gov.ua/okremi-storinki/arhiv2/666593.html.

Підписатися на YouTube-канал Головного управління ДПС у м. Києві:

https://cutt.ly/UgBni5e

Комунікаційна податкова платформа для громадськості та бізнес-спільноти:

kyiv.ikc@tax.gov.ua

Підписатися на телеграм-канал ДПС:

https://t.me/tax_gov_ua