Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Який розмір володіння корпоративними правами зазначається у Звіті про контрольовані операції у разі зміни його протягом року?

, опубліковано 02 червня 2023 о 08:18

Головне управління ДПС у м. Києві інформує, що у графах «Розмір володіння корпоративними правами: всього/безпосередньо/опосередковано» таблиці «Інформація про пов’язаність осіб» Інформації до додатка до Звіту про контрольовані операції зазначається розмір володіння корпоративними правами на момент здійснення контрольованої операції.

Форму Звіту та Порядок складання Звіту про контрольовані операції затверджено наказом Міністерства фінансів України від 18 січня 2016 року № 8 зі змінами та доповненнями.

Згідно з пп. 7 п. 4 розд. IV Порядку у рядку «Код(и) ознак(и) пов’язаності особи» розд. «Відомості про особу, яка бере участь у контрольованих операціях» додатка до Звіту зазначається код відповідно до додатка 2 до Порядку у разі здійснення платником податків контрольованих операцій з пов’язаними особами – нерезидентами. У разі якщо ознак пов’язаності декілька, зазначають коди всіх ознак.

У разі заповнення рядка «Код(и) ознак(и) пов’язаності особи» разом з додатком до Звіту надається інформація, яка заповнюється за встановленою формою (крім кодів 512 – 515 та 517 – 518, 524). В інформації про пов’язаність осіб зазначається номер додатка до Звіту, до якого вона надається.

Порядок заповнення інформації про пов’язаність осіб викладено у розд. VІ Порядку.

У табличній формі «Інформація про пов’язаність осіб» Інформації до додатка до Звіту, зокрема:

за кодами пов’язаності 501 та 511 зазначається інформація про особу, яка безпосередньо та/або опосередковано (через пов’язаних осіб) володіє корпоративними правами іншої юридичної особи у розмірі, передбаченому 
пп. 14.1.159 п. 14.1 ст. 14 розд. I Податкового кодексу України на момент здійснення контрольованої операції;

за кодом пов’язаності 502 – інформація про особу, яка безпосередньо та/або опосередковано володіє корпоративними правами у кожній такій юридичній особі у розмірі, передбаченому пп. 14.1.159 п. 14.1 ст. 14 розд. I ПКУ на момент здійснення контрольованої операції.

Підпунктом 1, 2 розд. VІ Порядку передбачено, що при розкритті інформації за кодом пов’язаності «501» у графі «Особа, яка безпосередньо та/або опосередковано (через пов’язаних осіб) володіє корпоративними правами іншої юридичної особи у розмірі, передбаченому пп. 14.1.159 п. 14.1 ст. 14 розд. I ПКУ на момент здійснення контрольованої операції», проставляється знак «Х» у графі відповідної особи.

У графах «Розмір володіння корпоративними правами: всього/ безпосередньо/опосередковано» проставляється цифрове значення розміру володіння корпоративними правами у відсотках із точністю до другого знака після коми. У разі опосередкованого володіння зазначається інформація про усіх осіб, через яких здійснюється опосередковане володіння корпоративними правами.

При розкритті інформації за кодами пов’язаності «502» та «511» у графах «Розмір володіння корпоративними правами: всього/безпосередньо/ опосередковано» проставляється цифрове значення розміру володіння корпоративними правами у відсотках із точністю до другого знака після коми. У разі опосередкованого володіння зазначається інформація про усіх осіб, через яких здійснюється опосередковане володіння корпоративними правами.

Підписатися на YouTube-канал Головного управління ДПС у м. Києві: 
https://cutt.ly/UgBni5e

Комунікаційна податкова платформа для громадськості та бізнес-спільноти: 
kyiv.ikc@tax.gov.ua

Підписатися на телеграм-канал ДПС: 
https://t.me/tax_gov_ua