Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Податківцями Києва виявлено численні порушення порядку проведення розрахунків на одному зі столичних ринків електротехніки

, опубліковано 05 жовтня 2023 о 17:27

Управлінням фактичних перевірок ГУ ДПС у м. Києві проведено ряд контрольно-перевірочних заходів на території одного з найбільших торгівельних ринків електротехнікою в м. Києві на предмет дотримання продавцями порядку проведення розрахунків.

Враховуючи, що органи ДПС на сьогодні використовують ризикоорієнтований підхід при організації фактичних перевірок, свою увагу столичні податківці сконцентрували виключно на діяльності тих платників податків, які свідомо ухиляються від виконання встановлених законодавством обов’язків щодо фіскалізації розрахунків.

Зауважимо, що значна кількість суб’єктів господарювання на ринку, де проводились заходи контролю системно працюють з порушеннями порядку проведення розрахунків, а тому податковим органом заходи контролю будуть продовжені та посилені.

В ході проведення перевірок виявлені непоодинокі факти:

діяльності без державної реєстрації господарської діяльності;

продажу товарів без застосування РРО/ПРРО, невидачі відповідних розрахункових документів;

купівлі/продажу криптовалют та продажу товарів за криптовалюти;

реалізації не облікованих товарів, зокрема, мобільних телефонів, мобільних гаджетів, комп’ютерів та інших електротоварів.

Також, виявлені факти продажу тютюнових виробів без наявності ліцензії на право їх реалізації. Тютюнові вироби, що знаходилися в продажу не були маркованими марками акцизного податку встановленого зразка.

За результатами проведених перевірок складено відповідні акти фактичних перевірок та адміністративні протоколи за ст. 164, 155 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Крім того, не марковані марками акцизного податку тютюнові вироби вилучені із незаконного обігу працівниками поліції.

Як результат, порушники будуть притягнуті до встановленої законодавством відповідальності.

ГУ ДПС у м. Києві вкотре нагадує торговцям м. Києва про встановлений законодавством обов’язок фіскалізації розрахунків з покупцями. 

За незастосування РРО/ПРРО у випадках, коли їх застосування є обов’язковим при продажу товарів, передбачено фінансову відповідальність у вигляді штрафу в сумі до 150 відсотків вартості проданих товарів з порушенням.