Сьогодні під час чергового вебінару для платників податків столиці розглядали тему: «Особливість виділу порівняно з іншими видами реорганізації».
Під час заходу фахівець управління податкового аудиту інших галузей економіки – Андрій Блішун зазначив, що виділ характеризується тим, що реорганізована юридична особа продовжує своє існування, змінюючи склад майна, прав та обов’язків, частина з яких переходить до правонаступника.
Спікер повідомив слухачам, що відповідно до п. 98.3 ст.98 Податкового кодексу України реорганізація платника податків шляхом виділення з його складу іншого платника податків або внесення частини майна платника податків до статутного фонду іншого платника податків без ліквідації платника податків, який реорганізується, не тягне за собою розподілу грошових зобов'язань чи податкового боргу між таким платником податків та особами, утвореними у процесі його реорганізації, чи встановлення їх солідарної відповідальності за порушення податкового законодавства, крім випадків, коли за висновками контролюючого органу така реорганізація може призвести до неналежного погашення грошових зобов'язань чи податкового боргу платником податків, який реорганізується.
Також учасників заходу було поінформовано, що відповідно до пп. 196.1.7 п. 196.1 ст. 196 розділу V ПКУ операції з реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення та перетворення) юридичних осіб не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість.
Податківець закцентував увагу на помилках, які допускають підприємства під час виділу та надав практичні рекомендації з метою їх уникнення.
Окрім того, увагу слухачів було зосереджено на питаннях НСД, реалізації експериментального проекту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в ДПС. Також платникам податків було наголошено на новаціях податкового законодавства, передбачених ЗУ від 18.06.2024 № 3813-IX.
Гаряча лінія ДПС: 0800 501 007
Мобільний застосунок «Моя податкова»:
Android https://play.google.com/store/apps/details?id=my.tax.gov.ua
iOS https://t1p.de/lgu5a
Онлайн-навчання:
https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya/
Для оперативної комунікації з інститутами громадянського суспільства в ДПС Києва діє комунікаційна податкова платформа:
kyiv.ikc@tax.gov.ua
Підпишись на YouTube-канал ДПС Києва:
https://cutt.ly/UgBni5e