Головне управління ДПС
у м. Києві
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Розмір ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

опубліковано 15 липня 2021 о 15:16

Головне управління ДПС у м. Києві нагадує, що ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відс. розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

Згідно з п. 59 підрозд. 10 розд. ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у разі якщо органи місцевого самоврядування населених пунктів на лінії зіткнення не прийняли рішень про встановлення ставок на об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості на 2020 рік, такий податок до прийняття відповідного рішення сплачується виходячи з норм ПКУ із застосуванням їх ставки у розмірі 0,5 відс. розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня 2020 року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

Довідково: з 01 січня 2020 року Законом України від 14 листопада
2019 року № 294-ІХ «Про Державний бюджет України на 2020 рік» встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі – 4 723, 00 гривні.