Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Особливості адміністрування рентної плати за спеціальне використання води

, опубліковано 21 вересня 2021 о 14:18

Головне управління ДПС у м. Києві нагадує, що платниками рентної плати за спеціальне використання води (далі – Рентної плати) є:

первинні водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів;

суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Обов’язок платника Рентної плати виникає у суб’єктів господарювання, що ідентифікуються як первинні водокористувачі – суб’єкти, ключовою ознакою яких є наявність водозабірних споруд та відповідного обладнання для забору води (част. 3 ст. 42 Водного кодексу України від 06 червня
1995 року № 213/95-ВР), яким надано право провадження господарської діяльності із спеціального водокористування шляхом забору води.

Слід зазначити, що згідно із пп. 5 п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку четвертої групи звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з Рентної плати.

Платники Рентної плати декларують податкові зобов’язання у додатку 5 до Податкової декларації з рентної плати, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17 серпня 2015 року №719 (далі – Декларація) та подають до контролюючих органів за місцезнаходженням водних об’єктів (пп. 257.3.4 п. 257.3 ст. 257 ПКУ з урахуванням п. 63.3 ст. 63 ПКУ щодо взяття на облік платників податків у контролюючих органах за місцем розташування об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням).

Одночасно з Деклараціями платники Рентної плати подають контролюючим органам копії дозволу на спеціальне водокористування, договору на поставку води та статистичної звітності про використання води  (пп. 255.11.19 п. 255.11 ст. 255 ПКУ).

Водокористувачі, яким видано дозволи на спеціальне водокористування та які здійснюють постачання води іншим водокористувачам, щороку до 20 січня подають контролюючим органам та органам водного господарства перелік водокористувачів – абонентів.

У разі зміни умов водокористування, видачі протягом року нових дозволів на спеціальне водокористування, укладання договорів на постачання води водокористувачі, які отримали переоформлені дозволи на спеціальне водокористування, договори на поставку води, зобов’язані протягом 10 днів повідомити про це контролюючим органам та органам водного господарства.

У разі несплати Рентної плати або сплати її в повному обсязі протягом шести місяців контролюючі органи подають інформацію про платників рентної плати до органів, що видають дозволи на спеціальне водокористування, для вжиття до них заходів згідно з діючим законодавством (пп. 258.2.5 п. 258.2 ст. 258 ПКУ).

Наголошуємо, що на платника Рентної плати покладається відповідальність за правильність обчислення, повноту і своєчасність її внесення до бюджету, а також за своєчасність подання контролюючим органам відповідних Декларацій згідно із нормами ПКУ (пп. 258.1.1 п. 258.1 ст. 258 ПКУ).

Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»:

https://t.me/infoTAXbot

Підписуйтеся на канали інформування ДПС :

https://t.me/tax_gov_ua

facebook.com/TaxUkraine/

youtube.com/TaxUkraine