Головне управління ДПС
у м. Києві
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

При експорті товарів, які звільнено від оподаткування ПДВ на митній території України, застосовується нульова ставка податку

, опубліковано 25 жовтня 2021 о 15:11

Головне управління ДПС у м. Києві звертає увагу, що у разі якщо операції з постачання товарів звільнено від оподаткування на митній території України, до операцій з експорту таких товарів застосовується нульова ставка.

Відповідно до пп. «а» пп. 195.1.1 п. 195.1 ст. 195 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою.

Водночас, п. 195.2 ст. 195 ПКУ передбачено, що у разі якщо операції з постачання товарів звільнено від оподаткування на митній території України відповідно до положень розділу V ПКУ, до операцій з експорту таких товарів застосовується нульова ставка.

Звільнені від оподаткування ПДВ операції визначені, зокрема, ст. 197 ПКУ.

Разом з тим, до деяких операцій з експорту товарів не застосовується нульова ставка, зокрема:

до операцій з вивезення товарів у митному режимі реекспорту, які  звільняються від оподаткування, крім операцій з вивезення відповідно до п. 3 (щодо товарів у вигляді продуктів їх переробки) та п. 5 частини першої ст. 86 Митного кодексу України, що оподатковуються податком за нульовою  ставкою (п. 206.5 ст. 206 ПКУ);

до операцій з вивезення культурних цінностей у митному режимі експорту (п. 210.7 ст. 210 ПКУ).

до операцій з вивезення в митному режимі експорту товарів, зазначених у п. 23 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, які тимчасово до 01 січня 2022 року звільняються від оподаткування ПДВ. До таких товарів належать відходи та брухт чорних і кольорових металів, а також папір та картон для утилізації (макулатура та відходи) товарної позиції 4707 згідно з УКТ ЗЕД. 

Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»:

https://t.me/infoTAXbot

Підписуйтеся на канали інформування ДПС:

https://t.me/tax_gov_ua

facebook.com/TaxUkraine/

youtube.com/TaxUkraine