Головне управління ДПС
у м. Києві
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Чи мають право ФОП – платники єдиного податку першої та другої груп у період воєнного стану не сплачувати єдиний податок?

, опубліковано 31 травня 2022 о 09:56

Головне    управління   ДПС   у   м. Києві   повідомляє,  що  тимчасово, з 01 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану на території України, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої та другої груп, мають право не сплачувати єдиний податок (абзац перший пп. 9.1 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Водночас,   такими   особами   декларація    платника    єдиного    податку – фізичної особи – підприємця, не заповнюється за період, в якому єдиний податок не сплачувався (абзац другий пп. 9.1 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ).

Довідково: підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ доповнено новим п. 9 відповідно до Закону України від 15 березня 2022 року № 2120-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану».