Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Понад 7 мільйонів гривень штрафів та позбавлення ліцензій: податківці столиці викрили незаконну діяльність мережі ресторанів

, опубліковано 30 вересня 2025 о 13:35

ГУ ДПС у м. Києві виявило мережу ресторанів столиці, що працювала з порушенням податкового законодавства.

Столичні податківці організували та провели 55 фактичних перевірок, постійно здійснюються хронометражі господарських операцій (виторгів). 

За результатами порушень штрафи становлять понад 7 млн грн, у тому числі понад 3,4 млн грн – за недотримання вимог законодавства щодо обігу підакцизних товарів.

Під час перевірок також зафіксовано:

• відсутність кодів згідно УКТ ЗЕД для підакцизних товарів;

• відсутність обов’язкових реквізитів – реквізитів марки акцизного податку для алкогольних напоїв;

• не застосування РРО/ПРРО;

• реалізацію необлікованого товару;

• використання праці найманих працівників без належного оформлення трудових відносин;

• продаж алкоголю без марок акцизного податку встановленого зразка;

• реалізацію алкогольних напоїв без відповідної ліцензії.

Завдяки дієвому контролю з боку ГУ ДПС у м. Києві виторги мережі ресторанів збільшились більше ніж в 2,5 раза.

Інформація щодо 12 випадків використання праці найманих працівників без належного оформлення трудових відносин направлена до Центрального міжрегіонального управління Держпраці для прийняття відповідного рішення.

Крім того, завдяки перевіркам у цій мережі додатково оформлено 25 найманих осіб. 

За порушення законодавства щодо обігу підакцизних товарів ГУ ДПС у м. Києві анульовано ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

Діяльність мережі ресторанів подрібнена на десятки ФОП, у тому числі з метою мінімізації та ухилення від сплати податків.

Спільно з правоохоронними органами в тому числі БЕБ, прокуратурою, Національною поліцією України вживаються заходи щодо припинення незаконної діяльності мережі ресторанів. 

ГУ ДПС у м. Києві вкотре закликає платників податків здійснювати свою діяльність у правовому полі, прозоро та чесно виконувати свої обов’язки перед державою.  

Нагадуємо, що наразі податковий контроль здійснюється з урахуванням рішення РНБО про запровадження правових і організаційних заходів щодо мораторію на безпідставні перевірки та втручання державних органів у діяльність бізнесу, та виключно на підставі ризик-орієнтованого підходу за наявності у платників податків високих ступенів ризику.