Головне управління ДПС
у м. Києві
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Робота СМКОР: у Києві зупинено реєстрацію лише 0,4% податкових накладних

, опубліковано 17 червня 2021 о 14:25

«Протягом  січня – травня 2021 року столичними платниками подано на реєстрацію майже 22 мільйони податкових накладних на суму ПДВ більш ніж 130 мільярдів гривень. У середньому,  це – майже 200 тисяч податкових накладних щодня», – розповіла заступник начальника Головного управління ДПС у м. Києві Олена Крупнова.

Вона зауважила, що за 5 місяців 2021 року СМКОР зупинено реєстрацію більш ніж 82 тисяч податкових накладних, що складає 0,4 % від загальної кількості поданих на реєстрацію податкових накладних. Загальна сума ПДВ по таких податкових накладних складає 1 884 мільйони гривень (1,5 % від загальної суми ПДВ поданих на реєстрацію податкових накладних).  

По ризиковим суб’єктам господарювання зупинено понад 30 тисяч податкових накладних (або 36,6% від загальної кількості зупинених) на суму 1 875 мільйонів гривень (або 99,5% від загальної суми ПДВ по зупинених накладних).

За словами заступника начальника столичної податкової, з початку поточного року Комісією Головного управління ДПС у м. Києві з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, за результатами моніторингу виявлено 1 247 суб’єктів господарювання, що підпадають під критерії ризиковості.

Фахівцями податкової м. Києва розглянуто понад 100 тисяч повідомлень про підтвердження реальності здійснення операцій по податкових накладних, реєстрацію яких зупинено, на загальну суму ПДВ 1 365 мільйонів гривень. За результатами розгляду зазначених повідомлень прийнято понад 87 тисяч рішень щодо реєстрації податкових накладних в ЄРПН (або 87%) на загальну суму ПДВ – 917 мільйонів гривень та понад 13 тисяч рішень про відмову в реєстрації податкових накладних в ЄРПН (або 13%) на загальну суму ПДВ – 448 мільйонів гривень. Переважна більшість відмов стосується податкових накладних, що складені ризиковими суб’єктами господарювання.

З метою запобігання зупинення реєстрації податкових накладних по критерію ризиковості операції, по платниках реального сектору економіки враховано 335 таблиць платника податку.

Олена Крупнова звернула увагу, що для належного інформування платників податків м. Києва та підвищення рівня обслуговування в частині надання консультацій щодо алгоритму дій при зупинці реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, збільшено кількість номерів телефонів функціонуючого «Call-center», контакти яких можна переглянути за посиланням: https://kyiv.tax.gov.ua/anonsi-ark/22573.html.

Крім того, на субсайті Головного управління ДПС у м. Києві можна ознайомитися з алгоритмом дій у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, перейшовши за посиланням: https://kyiv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/434158.html.

Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»:

https://t.me/infoTAXbot

Підписуйтеся на канали інформування ДПС :

https://t.me/tax_gov_ua

facebook.com/TaxUkraine/

youtube.com/TaxUkraine